Barcode: 0074734043756
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 107.0 kcal |
| Fat | 5.4 g |
| of which saturated | 2.7 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 14.3 g |
| Salt | 2.7 g |
Ingredients
Pork skins, water, vinegar, salt. packed in vinegar solution (water, vinegar, salt, jalapeno chili slices, citric acid).
Additives
e330
Related Products in Canned Foods
Curry-Quinoa-Topf
ener Bio
C NOVA 3
Fränkisches Gehäck mit grünem Pfeffer
Witte Spezialitäten
D NOVA 4
Kartoffelsuppe
Little Lunch, Allos Hof-Manufaktur GmbH
C NOVA 3
Fränkisches Bratwurstgehäck
Witte Spezialitäten
E NOVA 4
Chicken Luncheon Meat
Hana
D NOVA 4
Hirschgulasch St. Hubertus
Toro
D NOVA 4
Bio Kartoffelsuppe mit Lauch
Followfood
C NOVA 4
Linseneintopf Hefefrei
ener BiO
C NOVA 4
Feinkost Schweinebäckchen - aus regionalen Zutaten
benz
A NOVA 3
Schneckensuppe Elsässer Art
TORO
D NOVA 4
Paprika Reis Topf
Globus
C NOVA 4
Gulaschsuppe (Bio)
Little Lunch
C NOVA 3