Barcode: 4260403140024
Farbige Sprühsahne
by rosima
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
czech republic, germany, slovakia, united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 296.0 kcal |
| Fat | 28.8 g |
| of which saturated | 18.0 g |
| Carbohydrates | 7.2 g |
| of which sugars | 7.2 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 2.2 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Schlagsahne 30% Fett im Milchanteil, Zucker 4%, Treibgas E942, Emulgator: E471, Stabilisator: E407, Farbstoff: E141. Enthält Milch.
Additives
e141
e407
e471
e942
Related Products in Dairies
Semi skimmed milk
Iceland
B NOVA 1
British Fresh Pasteurised Whole milk
Iceland
C NOVA 1
Semi skimmed milk
Iceland
B
Pure Butter
Dromona
E NOVA 2
Fresh pasteurised whole milk
Iceland
C NOVA 1
Milk
Iceland
C NOVA 1
Evaporated milk
Nestlé
E NOVA 4
Fresh vanilla custard
D NOVA 3
Semi Skimmed Milk
Iceland
B NOVA 1
High Protein Cheese Slices
My Protein
C NOVA 4
Cheese Zip
Old Fashioned Foods
E NOVA 4
Semi skimmed milk
Iceland
B NOVA 1