Barcode: 5010482234546
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 63.0 kcal |
| Fat | 3.5 g |
| of which saturated | 2.3 g |
| Carbohydrates | 4.4 g |
| of which sugars | 4.4 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Pasteurised whole milk
Related Products in Dairies
EGG NOG
E NOVA 4
Fresh heavy whipping cream
D NOVA 1
Holiday egg nog
E NOVA 4
Cottage cheese
Berkeley Farms
C NOVA 4
Lowfat Cottage Cheese
Berkeley Farms
A NOVA 4
Milk
Berkeley Farms
C NOVA 1
Berkeley farms, cottage cheese
Berkeley Farms, Berkeley Farms Inc.
A NOVA 4
Plain
Meyenberg Goat Yogurt
B NOVA 4
Cottage cheese
A NOVA 4
Lowfat cultured buttermilk
B NOVA 3
Berkeley farms, nonfat cottage cheese
Berkeley Farms, Berkeley Farms Inc.
A NOVA 4
Goat milk
Mayenberg
B NOVA 1