Barcode: 0025000100598
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 37.5 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 60.0 g |
| of which sugars | 58.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Contains pure filtered water, high fructose corn syrup, pear and kiwi juices from concentrate, less than 0.5% of: strawberry juice from concentrate, citric acid (provides tartness), natural flavors, modified corn starch, glycerol ester of rosin, sodium hexametaphosphate and sodium benzoate and potassium sorbate and calcium disodium edta (to protect taste), sugar, yellow #5, blue #1.
Additives
e102
e133
e330
e385
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
New century snacks, cranberries
New Century Snacks
D NOVA 3
German Rye Bread
Eurobake
C NOVA 4
Fubá Mimoso
Kaito
Muncheros - Chili Lemon Peanuts
Century Snacks
C NOVA 4
Eurobake, sweet raisin bread
Eurobake
D NOVA 4
Ambrosial, greek muesli, goji berry hazelnut
Ambrosial
C NOVA 3
Fermented Spicy Cortido
A NOVA 3
Pumpkin quinoa granola
C NOVA 3
Nature's Kitchen, Dried Cranberries
New Century Snacks Llc
D NOVA 3
New century snacks, pumpkin seeds
New Century Snacks
B NOVA 3
Ambrosial, Organic Muesli Cereal, Goji Berry Pumpkin
Ambrosial Llc
A NOVA 1
New century snacks, salted corn
New Century Snacks
D NOVA 3