Barcode: 0041415187054
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 389.0 kcal |
| Fat | 4.6 g |
| of which saturated | 0.9 g |
| Carbohydrates | 79.6 g |
| of which sugars | 35.2 g |
| Fiber | 7.4 g |
| Proteins | 7.4 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Organic rolled oats, organic cane sugar, organic dehydrated apples, (treated with ascorbic acid, citric acid and calcium chloride to preserve color), contains less than 2% of: organic cinnamon, sea salt, natural flavor.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Quetsche de Lorraine
Saveurs attitudes
D NOVA 4
Preparation De Fruit Pruneau
Saveurs attitudes
C NOVA 1
Citron 100% issu de fruits
Saveurs Attitudes
C NOVA 4
Préparation De Fruit Aux Clémentines De Corse
Saveurs attitudes
D NOVA 4
Reine - Claude du Sud- Oeust
Saveurs attitudes
C NOVA 4
Fraise
Saveurs Attitudes
C NOVA 1
Quetsche
Saveurs Attitudes
C NOVA 4
Preparation 100% Fruits Goyave
Saveurs attitudes
C NOVA 4
Préparation De Fruit églantine
Saveurs attitudes
D NOVA 4
Confiture Abricot Vanille
Saveurs Attitudes
C NOVA 4
PREPARATION 100% FRUITS CHATAIGNE VANILLE
Saveurs attitudes
D NOVA 4
Confiture d abricot
Saveurs Attitudes
C NOVA 4