Barcode: 0744473000012
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 321.0 kcal |
| Fat | 25.0 g |
| of which saturated | 12.5 g |
| Carbohydrates | 21.4 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.7 g |
Ingredients
Organic coconutmilk (filtered water, organic coconut cream), palm oil, modified starches (potato, corn), contains 2% or less of: salt, potato protein, yeast extract, cultured sugar (to retain freshness), citric acid, cultures, tapioca dextrose, natural flavor, xanthan gum, konjac gum, lactic acid, annatto extract (color), cellulose (to prevent caking).
Additives
e270
e330
e415
e425
e425i
e460
Related Products in Dairies
Pina colada whole yogurt, pina colada
C NOVA 4
Organic Mac’N Cheese
The Pasta Shoppe, LLC
C NOVA 4
Shredded imitation mozzarella cheese
Palmas Distributing Llc
E NOVA 4
mild and creamy, set natural
onken
B NOVA 1
Feta cheese, feta
Dodoni
E NOVA 3
Plain Sheep's Milk Yogurt
Old Chatham Creamery, Old Chatham Sheepherding Company
C NOVA 1
Feta Cheese In Brine
Dodoni Sa
E NOVA 3
Old chatham sheepherding company, hudson valley camembert soft ripened cheese
Old Chatham Sheepherding Company
D NOVA 3
Queso cheese dip, queso cheese
D NOVA 4
Ghost pepper wisconsin pepper jack cheese, ghost pepper
D NOVA 3
Vanilla Sheep's Milk Yogurt
Old Chatham Sheepherding Company, Old Chatham Creamery
B NOVA 3
Plain Sheep's Milk Yogurt
Old Chatham Creamery
C NOVA 1