Flavored stuffing mix
by Food Club
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 357.0 kcal |
| Fat | 3.6 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 71.4 g |
| of which sugars | 7.1 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 10.7 g |
| Salt | 3.8 g |
Ingredients
Bread crumbs (enriched flour [flour, niacin, iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid], sugar, partially hydrogenated soybean oil, salt, yeast, preservative [calcium propionate, bht], color [caramel], natural flavor), dehydrated onion, maltodextrin, salt, dehydrated celery, hydrolyzed corn and soy protein, spice, sugar, soy flour, corn starch, autolyzed yeast extract, color (caramel, turmeric), chicken fat, monosodium glutamate, dehydrated turkey broth, natural flavor, dehydrated turkey meat, calcium lactate, citric acid, dehydrated garlic, disodium inosinate, disodium guanylate
Additives
Related Products in Stuffing
Gluten-free sage onion stuffing mix
Paxo
Haché de pois chiche
l'Atelier V
Sage & Onion Stuffing Balls
Aunt Bessie's
Pork, Chestnut and Bacon Stuffing Parcels x6
M&S Best Ever
Sage & onion Stuffing
Paxo
Sage And Onion Stuffing
Aldi
Sage & Onion Stuffing Balls
Aunt Bessie's
Sage onion stuffing
Aldi
Farce cuisinée aux cèpes
Maître CoQ
Sage & Onion Stuffing Mix
Quixo
Farce végétale
Sojade
Farce à Légumes Pur Porc
Auchan