Barcode: 0072431005350
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 294.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 88.2 g |
| of which sugars | 88.2 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 4.0 g |
Ingredients
Sugar, maple sugar, sea salt, hickory smoke powder (maltodextrin, natural hickory smoke flavor, silicon dioxide as an anticaking agent).
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Farinha de Trigo Tipo 55 Sem Fermento
Pingo Doce
A
Soja, Chocolate
Pingo Doce,Pingo Doce Pura Vida,Pura Vida
C NOVA 4
Farinha de trigo super fina
Pingo doce
B NOVA 1
Lasaña
Dania Express,Pingo Doce
C NOVA 4
Croutons Azeite e Alho
Pingo Doce
D NOVA 3
Salada Alentejana
Pingo Doce
A
AntiOx Frutos vermelhos
Pingo Doce
C NOVA 1
Original, Bebida à Base de Soja
Pingo Doce
B NOVA 4
aceite virgem extra
pingo doce
B NOVA 2
Arroz Carolino
Pingo Doce
C NOVA 1
Batatas Fritas em azeite
Pingo Doce
D NOVA 3
Batatas Fritas Onduladas Sabor a Presunto
Pingo Doce
D NOVA 4