Barcode: 0065081002015
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 300.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 100.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 25.0 g |
Ingredients
Dehydrated vegetables (carrot, onion, celery, leek, red and green bell pepper, garlic, tomato, potato, cabbage), Dextrose, Salt, Canola oil, Spices and herbs, Yeast extract, Hydrolyzed vegetable proteins (soy), Spice extracts, Natural flavor Contains: Soy Ingrédients: Légumes déshydratés (carotte, oignon céleri, poireau, poivron rouge et vert, ail, tomate, pomme de terre, chou), Dextrose, Sel, Huile de canola, Épices et fines herbes, Extrait de levure, Protéines végétales hydrolysées (soya), Extraits d'épice, Arôme naturel Contient: Soya
Allergens
soybeans
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Whole peeled tomatoes made with sea salt
Weis Quality
A NOVA 3
Butter flavored cooking spray made with vegetable oil
Weis
B NOVA 4
Extra light olive oil
Weis, Weis Markets Inc.
C NOVA 2
Garlic & herb olive oil
C NOVA 4
Balsamic garlic olive oil, balsamic garlic
C NOVA 4
Extra Light Olive Oil
Weis,Weis Markets Inc.
B NOVA 2
100% Pure Grapeseed Oil
Weis Markets Inc.
C
Canola oil cooking spray
Weis
B NOVA 4
Cold Pressed 100% Organic Extra Virgin Coconut Oil
Weis Organics
E
Signature collection rosemary garlic olive oil, rosemary garlic
C NOVA 4
Chili pepper olive oil
C NOVA 2
Classic olive oil
Weis, Weis Markets Inc.
B NOVA 2