Barcode: 0033617000309
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 2,130.0 kcal |
| Fat | 27.7 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 416.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 83.2 g |
| Proteins | 55.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
WHOLE GRAIN RYE FLOUR, OAT FLAKES YELLOW FLAXSEED, BROWN FLAXSEED, SESAME SEEDS, SALT.
Recipes with Similar Ingredients
Mock French Toast
4 ingredients
Can'T Believe Its Stuffing!
15 ingredients
Crispbread With Tofu Spread
5 ingredients
Ryvita Uses Sensory Science To Inject Colour Into Lunchtime- Salted Peanut Prawns
7 ingredients
Creamy Chive and Pickle Snack
3 ingredients
Guacamole-Style Spread on Crispbread
4 ingredients
Wasawich Turkey and Pepper Jack
3 ingredients
Jalapeno and Sliced Avocado Snack
3 ingredients
Jalapeno and Shaved Carrot Snack
3 ingredients
Granola Snack
5 ingredients
Ranch Dressing
11 ingredients
Very Berry Snack
3 ingredients
Related Products in Undefined
Mega Smoked Ham & Cheese Sandwich on Classic White Bread
Market Sandwich
D NOVA 4
White Enriched Bread
Signature Kitchens, Safeway Inc.
C NOVA 4
Real Bacon Bits
Hormel, Hormel Foods Llc
E NOVA 4
Complete Pancake Mix
Meijer
E NOVA 4
Unsweetened Applesauce
Simple Truth Organic
B NOVA 1
Shredded Mild Cheddar Cheese
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
Unroll And Bake Pie Crusts
Kroger
E NOVA 4
Sliced Pears
Del Monte Foods.
A NOVA 4
Rice Pasta with Dried Cheddar Cheese
Annie's
D NOVA 4
Margarine
Land O Lakes
E NOVA 4
Country Style Baked Beans
Bush's Best
C NOVA 4
Pancake & Waffle Mix
Food Town Stores Inc.
NOVA 3