Barcode: 4087344354965
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 123.0 kcal |
| Fat | 9.5 g |
| of which saturated | 1.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 7.0 g |
| Proteins | 5.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Flax Seed
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Mélange de fête de champignons
Deluxe
A NOVA 3 Eco-Score E
Randenwürfel
Migros
A NOVA 1 Eco-Score A
hummus
Kühlmann
C NOVA 4 Eco-Score B
Oat Cereal
Sunrise Flour Mill
A NOVA 1 Eco-Score D
Very Berry Granola
Trader Joe's
C NOVA 4 Eco-Score B
Bouchées au piment doux
Tiba Tempeh
A NOVA 4
Maraschino Cherries in Extra Heavy Syrup
No Name,Sans Nom
D NOVA 4
Caesar Salad Kit
Marketside
C NOVA 4 Eco-Score D
Grapenuts
Post
C NOVA 3 Eco-Score C
Dattes
Dhaoui
D Eco-Score B
Spätzle
Landfreude
C NOVA 3
Sweet Orange Marmalade
Signature Select
D NOVA 4 Eco-Score B