Flaxseed waffles, flaxseed
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 257.0 kcal |
| Fat | 10.0 g |
| of which saturated | 1.4 g |
| Carbohydrates | 37.1 g |
| of which sugars | 5.7 g |
| Fiber | 2.9 g |
| Proteins | 5.7 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Water, organic whole wheat flour, organic enriched wheat flour (organic wheat flour, niacin, reduced iron, thiamin mononitrate [vitamin b1], riboflavin [vitamin b2], folic acid), organic vegetable oil (organic canola and/or organic soybean oil), organic cane sugar, organic flaxseed, contains 2% or less of: leavening (sodium acid pyrophosphate, sodium bicarbonate, monocalcium phosphate), organic soy lecithin, organic skim milk, sea salt, organic eggs, organic wheat bran.
Additives
Recipes with Similar Ingredients
Joy'S Bread
8 ingredients
Honey And Flaxseed Bread(For The Bread Machine)
10 ingredients
Orange-Walnut Muffins
11 ingredients
Vegan Banana Peanut Butter Pancakes
8 ingredients
Healthy Banana-Oat Muffins
17 ingredients
Amazing Vegan Pumpkin Bread
16 ingredients
Banana Coconut Flaxseed Muffins With Apple And Chia
10 ingredients
Naturally Sweetened Brownies
10 ingredients
Banana Walnut Flax Seed Bread
14 ingredients
Vegan Banana Cake
14 ingredients
Coconut Flour Brownies
17 ingredients
Oatmeal-Chocolate Chip Lactation Cookies
14 ingredients
Related Products
Juvamine 4actions minceur
Juvamine
Vitamines c
Juvamine
Rondeurs abdominales, essentielle 45 +
Juvamine
Celliflore Superfruits
Juva Santé
Sos detox
Juvamine
SOS Brûle Graisse Arôme agrumes
juvamine
Transit - Arôme citron - réglisse
Celliflore
Juvamine Boisson 'Artichaut' - 500 ML
Juvamine
Auto bronzant
Juvamine
Brûle graisse - Infusion à base de thé et de plantes
Celliflore