Barcode: 0782796023998
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 100.0 kcal |
| Fat | 5.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 10.0 g |
| of which sugars | 3.3 g |
| Fiber | 3.3 g |
| Proteins | 3.3 g |
| Salt | 5.9 g |
Ingredients
Avocado (hass avocado, salt, xanthan gum, ascorbic acid, onion powder, potassium, sorbate, sodium bisulfite), pico de gallo (tomatoes, yellow onion, jalapeno, cilantro), lime juice, salt, black pepper, cumin
Additives
e222
e415
Related Products in Condiments
Katsu curry
Fused by fiona
D NOVA 3
Organic tomato sauce
Kirkland
A NOVA 3 Eco-Score B
Chow mein stir fry sauce
Fused by Fiona
D NOVA 3
Bio-Streichcreme Kichererbse, Paprika und Chili
Rewe Bio
C NOVA 3
Basil Pesto
Kirkland Signature
NOVA 3 Eco-Score D
Fused Teriyaki
Fused
E NOVA 3 Eco-Score B
Brun Saus
Toro
C NOVA 4
Remoulade
Thomy
D NOVA 3 Eco-Score C
PINEAPPLE SALSA
Santa Maria
B
Honig Senf Sauce
Händlmeier
D NOVA 3 Eco-Score C
Pesto alla Genovese
Tesco
D NOVA 4 Eco-Score C
Fused Thai Green Curry
Fused by Fiona
C NOVA 3