Barcode: 0031142000313
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 250.0 kcal |
| Fat | 17.9 g |
| of which saturated | 10.7 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 17.9 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Cultured pasteurized milk, enzymes, salt.
Recipes with Similar Ingredients
Ritz Caprese Ladybug
8 ingredients
Bocconcini Salad
10 ingredients
Bocconcini And Tomato Salad
10 ingredients
Asparagus Bocconcini
6 ingredients
Asparagus With Salmon, Tomato And Bocconcini Dressing
6 ingredients
Peach And Prosciutto Salad
6 ingredients
Tomato And Bocconcini Salad
7 ingredients
Italian Tomato Salad
8 ingredients
Mozzarella, Prosciutto And Tomato Skewers, Super Easy!
8 ingredients
Tomato And Mozzarella Pasta
7 ingredients
Prosciutto And Bocconcini Appetizers
6 ingredients
Caprese Salad With Prosciutto
6 ingredients
Related Products in Dairies
Crème légère fluide UHT 12 % Mat. Gr.
Délisse, Marque Repère
D NOVA 4
Beurre allégé demi-sel 60% Mat. Gr.
Marque Repère, Les Croisés, Scamark (Filiale E. Leclerc)
NOVA 4
creme semi épaisse 60cl
Délisse, Marque Repère
D NOVA 4
Spécialité laitière fluide UHT Fluide 4%mg
Délisse, Marque Repère
B NOVA 4
Maasdam moelleux
Marque Repère, Les Croisés
D NOVA 3
Meule Fruitée
Marque Repère, Les Croisés
D NOVA 3
Copeaux de parmigiano reggiano 28% Mat. Gr.
Marque Repère, Les Croisés
D NOVA 3
Tranche de Fromage nature
Marque Repère, Les Croisés
E NOVA 3
Yaourt au lait de Brebis 4 x 125 g
Délisse, Marque Repère
A NOVA 1
Yaourts à la Grecque
Délisse, Marque Repère
C NOVA 4
Délisse - Tout simplement banane
Délisse, Marque Repère
C NOVA 4
Panna cotta aux fruits rouges x 4
Délisse, Marque Repère
C NOVA 4