Barcode: 5057545806937
Fresh Penne Pasta
by Tesco
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
made in italy
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 201.0 kcal |
| Fat | 1.9 g |
| of which saturated | 0.6 g |
| Carbohydrates | 37.2 g |
| of which sugars | 0.8 g |
| Fiber | 2.4 g |
| Proteins | 7.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Durum _Wheat_ Semolina, Pasteurised _Egg_ (20%)
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Peanut butter
Nibble Time
D NOVA 3
Peanut Butter
K-Classic
NOVA 3
Nouilles Udon a la Japonaise
Golden Turtle Brand
A NOVA 4
Peanut Choco
Nibble Time
E NOVA 4
Nouilles Ramen
Golden Turtle BrandGolden Turtle Chef
C NOVA 3
Pousses de bambou
A NOVA 1
Öl Erdnuss
Heuschen & Schrouff
C NOVA 2
Nibble Time Creamy peanut butter
Nibble Time
C NOVA 3
Huile De Sésame
Golden turtle
C
Wasabi Peanuts
Golden Turtle Brand
C NOVA 4
Mango in syrop
C
Premium Jasmine Rice
Royal Tiger
B NOVA 1