Barcode: 00980388
Fresh Rice Noodles
by Trader Joe's
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 211.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 49.1 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 5.3 g |
| Proteins | 3.5 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Rice flour, water, tapioca starch, tapioca sugar, xanthan gum, guar gum, salt.
Additives
e412
e415
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Restaurant style sweet cornbread, restaurant style
D NOVA 3
Bakery buttermilk biscuits, buttermilk
E NOVA 4
Onion Hamburger Buns
Schnuck Markets Inc.
C NOVA 3
Bakery half size buns
C NOVA 4
8 pack sesame hamburger buns
C NOVA 4
Hamburger Buns
Schnucks Bakery
C NOVA 3
Onion hamburger buns
C NOVA 4
Garlic french bread, garlic
D NOVA 4
Hamburger Buns
Schnuck Markets Inc.
C NOVA 3
Dollar rolls
C NOVA 4
Hamburger buns
C NOVA 4
Hot dog buns
C NOVA 4