Barcode: 0099482506001
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 286.0 kcal |
| Fat | 21.4 g |
| of which saturated | 16.1 g |
| Carbohydrates | 3.6 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 14.3 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
PASTEURIZED MILK, SALT, CITRIC ACID, LACTIC ACID, MICROBIAL ENZYMES.
Allergens
milk
Additives
e270
e330
Related Products in Dairies
Bambini Mozzarella
Goldsteig
C NOVA 3
Mozzarella Light
Goldsteig
B NOVA 4
Mozzarella Light
Goldsteig
NOVA 3
Protinella
Goldsteig
A NOVA 3
Mozzarella grattugiata
Cammino D'Oro
D NOVA 3
Mozarella
C NOVA 3
Käse - Mozarella Classic
Goldsteig
C NOVA 3
Mini Mozzarella
K-Classic
B NOVA 3
Mozzarella Mini
K-Classic
C
Mini Mozzarella
Vabene
C NOVA 3
Maxi King 3er-Pack
Kinder,Ferrero
E NOVA 4
Cammino D'Oro Mozzarella fordi latte akman in de p
Camion D’oro
C