Barcode: 0044000026813
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 438.0 kcal |
| Fat | 9.4 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 75.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.3 g |
| Salt | 2.1 g |
Ingredients
unbleached enriched flour (wheat flour, niacin, reduced iron, thiamine mononitrate {vitamin b1}, riboflavin {vitamin b2}, folic acid), canola oil, palm oil, sea salt, salt, malted barley flour, baking soda, yeast,
Allergens
gluten
Additives
e500
e500ii
Related Products in Snacks
Minipack raisins
D NOVA 1
Chocolate chip muffins, chocolate chip
E NOVA 4
Apple bran muffins, apple bran
D NOVA 4
Chocolate chocolate chip muffins, chocolate chocolate chip
E NOVA 4
Smokehouse Sesame Sticks, Smokehouse
Publix
E NOVA 4
Butter toffee pecans
E NOVA 3
Spicy buffalo style trail mix
E NOVA 4
Carrot nut muffins, carrot nut
Publix
E NOVA 4
Candy cane coated almonds
Publix
E NOVA 4
Salted caramel flavored trail mix
E NOVA 4
Spicy Pub Mix, Spicy Pub
Publix
D NOVA 4
Organic Fruit Chews
Greenwise
E NOVA 4