Barcode: 0044000080624
FRESH STACKS GRAHAMS Chocolate
by Honey Maid
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 414.0 kcal |
| Fat | 10.3 g |
| of which saturated | 1.7 g |
| Carbohydrates | 77.6 g |
| of which sugars | 27.6 g |
| Fiber | 5.2 g |
| Proteins | 6.9 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
UNBLEACHED ENRICHED FLOUR (WHEAT FLOUR, NIACIN, REDUCED IRON, THIAMINE MONONITRATE [VITAMIN B1], RIBOFLAVIN [VITAMIN B2], FOLIC ACID), GRAHAM FLOUR (WHOLE GRAIN WHEAT FLOUR), SUGAR, SOYBEAN AND/OR CANOLA OIL, COCOA, COCOA (PROCESSED WITH ALKALI), HONEY, LEAVENING (BAKING SODA, CALCIUM PHOSPHATE), CHOCOLATE, SALT, SOY LECITHIN, DEXTROSE, ARTIFICIAL FLAVOR.
Allergens
gluten
soybeans
Additives
e322
e322i
e341
e500
e500ii
Related Products in Snacks
BAKLAVA
Murat
E NOVA 3
Amandines chocolat pâte d'amande
Saveurs & Nature, Saveurs&Nature
E NOVA 4
9 Bonbon Miel Vanille
Confiserie Hoareau
D NOVA 3
Chocolat 70 % écorces d'orange confites
Chocolaterie Saveurs&Nature
D NOVA 3
Bonbons cravatte
Confiserie Hoarau
C NOVA 3
Truffes Cacao
Saveurs & Nature
E NOVA 3
Chocolat 70% gingembre confit
Saveurs & Nature
D NOVA 3
Choco noisette
Noiseraie
E NOVA 3
Bonbon miel
Confiserie Hoareau
D NOVA 3
Feuille De Baklava 500 GR X 20 Arev
Murat
B NOVA 3
Pâte à tartiner coconut
Noiseraie Productions
E NOVA 3
Chocolats fins 70% cacao - Eclats de noisettes torréfiées
Saveurs & Nature,Saveurs Et Nature
D NOVA 3