Barcode: 0884038851489
Fresh start smoothie blend
by Rader Farms
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 44.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 9.3 g |
| of which sugars | 4.4 g |
| Fiber | 2.2 g |
| Proteins | 1.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Blueberries, strawberries, raspberries, kale, spinach.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Chips de banane
Profruit
E NOVA 3
Pistaches grillées, salées
Profruit
D NOVA 4
Chips de bananes sucrées
Profruit
E NOVA 3
Profruit 500G TOURNESOL GRILLES SALES
Haudecœur, Profruit
E NOVA 3
Noix de Cajou grillées et salées
Haudecoeur, Profruit
D NOVA 3
Arachides Sucrées
Profruit
D NOVA 3
Épices couscous
Samia
NOVA 3
Noix de cajou
Profruit
D NOVA 4
Cappuccino
Dolce Gusto, Nescafé
NOVA 4
Pistaches grillées salées
Haudecoeur, Profruit
D NOVA 3
Raz el hanout
Samia
NOVA 3
Noix de Cajou Grillées Salées
Profruit
D NOVA 4