Barcode: 2000000125302
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 85.7 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 20.2 g |
| of which sugars | 4.2 g |
| Fiber | 3.0 g |
| Proteins | 1.6 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Sweet Potatoes
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Erdnüsse geröstet & gesalzen
K-Classic
C NOVA 3 Eco-Score D
Crunchips Paprika
Lorenz
D NOVA 4
Maizena
Duryea
C NOVA 2 Eco-Score B
Kečup
Špak
D NOVA 4 Eco-Score A
Smoky BBQ Almonds and Cashews
Snackrite, Aldi
D NOVA 4
Kečup sladký
Hamé
D NOVA 4 Eco-Score B
Kečup jemný MAXI
Gustona
D NOVA 4 Eco-Score A
Bebida de arroz y nueces
bonpreu
D NOVA 4 Eco-Score B
Puré original natural
Mousline
A NOVA 4 Eco-Score A
Dry Roasted Peanuts
Asda
A NOVA 4 Eco-Score E
Linsenchips Oriental
funny-frisch
C NOVA 4 Eco-Score A
Ditali rigati mais e riso
Coop
C NOVA 4 Eco-Score D