Barcode: 4311596475575
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 100.0 kcal |
| Fat | 5.6 g |
| of which saturated | 2.6 g |
| Carbohydrates | 10.4 g |
| of which sugars | 6.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.7 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
32% Eier, Zucker, Weizenmehl, Palmfett, Lupinenmehl, getrockneter Glukosesirup, Magermilchpulver, Speisesalz, Emulgator: Lecithine; natürliches Aroma
Additives
e322
Related Products in Snacks
Nature's garden, omega-3 deluxe mix
Nature's Garden, Cibo Vita Inc
D NOVA 3
Yogurt Pretzels
Cibo Vita Inc
E NOVA 4
Nature’s Garden keto deluxe mix
Nature's Garden
D NOVA 4
Fitness mix
C NOVA 3
Plantain chips
D NOVA 3
Nature's garden, cranberry health mix
Nature's Garden, Cibo Vita Inc
C NOVA 3
Chocolate Orchard, Dark Chocolate Covered Cranberries
Cibo Vita Inc
E NOVA 4
Chocolate Orchard, Dark Chocolate Covered Almonds
Cibo Vita Inc
E NOVA 4
Unsalted soynuts
A NOVA 3
Wasabi green peas
C NOVA 4
Chocolate Orchard, Dark Chocolate Cashews
Cibo Vita Inc
E NOVA 4
Dark Chocolate Covered Cherries
Cibo Vita Inc
E NOVA 4