Barcode: 4008534040505
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 64.0 kcal |
| Fat | 3.5 g |
| of which saturated | 2.3 g |
| Carbohydrates | 4.0 g |
| of which sugars | 4.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.3 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Joghurt
Allergens
milk
Related Products in Dairies
Blueberry blended lowfat yogurt, blueberry
C NOVA 4
Raspberry light nonfat yogurt
B NOVA 4
Strawberry fruit on the bottom lowfat yogurt, strawberry
C NOVA 4
Peach light nonfat yogurt
Tops
B NOVA 4
Vanilla light nonfat yogurt
Tops
B NOVA 4
Peach fruit on the bottom lowfat yogurt, peach
C NOVA 4
Cherry fruit on the bottom lowfat yogurt, cherry
C NOVA 4
Mixed berry fruit on the bottom lowfat yogurt
C NOVA 4
Blueberry light nonfat yogurt, blueberry
B NOVA 4
Light strawberry banana nonfat yogurt
Tops
B NOVA 4
Banana cream pie light nonfat yogurt, banana cream pie
A NOVA 4
Vanilla blended whole milk yogurt
Tops
C NOVA 4