Barcode: 4004820800617
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 138.0 kcal |
| Fat | 7.4 g |
| of which saturated | 0.6 g |
| Carbohydrates | 17.2 g |
| of which sugars | 15.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.8 g |
| Salt | 1.7 g |
Ingredients
Weißkohl 70%, Zucker, Rapsöl, Branntweinessig, Paprika 4%, Zwiebeln 4%, Speisesalz, Pfeffer, Antioxidationsmittel: Ascorbinsäure
Additives
e300
Related Products in Snacks
Dipped Banana Bites, Peanut Butter
Barnana
E NOVA 4
Sweet curry cashew & fruit
E NOVA 3
Gorilly Goods, Raw Seeds & Greens
Reallygoods Llc
D NOVA 3
Dipped Banana Bites
barnana
E NOVA 4
Sisters fruit company, red delicious sliced apple chips, light & crispy
Sisters Fruit Company
D NOVA 3
Healthy popcorn, sea salt
C
Guilt-free cinema healthy popcorn
C NOVA 3
Red Velvet Chocolate Chip + Prebiotics Gut Health Bars, Red Velvet Chocolate Chip
Shanti balance
C NOVA 4
Organic chewy banana bites coconut ounce delicious
Barnana
D NOVA 1
Organic Chewy Chocolate Banana Bites
Wholesome Valley Foods,Barnana
D NOVA 4
Sisters fruit company, apple chips, cinnamon
Sisters Fruit Company
D NOVA 3
Paleo dark chocolate brownie mix
NOVA 3