Barcode: 5412841601257
Frisk euca menthol
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
contains a source of phenylalanine
green dot
Categories
Available in
belgium, france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 240.0 kcal |
| Fat | 1.3 g |
| of which saturated | 1.3 g |
| Carbohydrates | 94.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Édulcorants sorbitol, aspartame, acésulftame K), arôme, antiagglomérants (sels de magnésium d'acides gras, dioxyde de silicium), acidfiant acide citrique, colorants (riboflavine, bleu billant FCF). Contient une source de phénylalanine.
Additives
e101
e101i
e420
e470b
e551
e951
Related Products in Snacks
Sriracha Microwave Popcorn
Ass Kickin’
D NOVA 4
Ghost pepper microwave popcorn
Spontaneous Combustion
D NOVA 4
Flapjack au Chocolat Belge
Marks & Spencer
E NOVA 4
Gilliam, Old Fashioned Sticks
Quality Candy Comapny Llc
E NOVA 4
Chile Lime Popcorn
Ass Kickin’
E NOVA 4
Ass Kickin', Beef Jerky, Black Pepper
Ass Kickin'
E NOVA 4
Organic Medjool Dates
Desert Valley Date
C NOVA 1
Barbecue Popcorn
Ass Kickin'
E NOVA 4
Habanero Popcorn
Ass Kickin'
D NOVA 4
Assorted Stuck Candy
E NOVA 4
Gilliam, Happy Easters Candy Sticks
Quality Candy Comapny Llc
E NOVA 4
Kettle Corn Popcorn
Ass Kickin'
E NOVA 4