Barcode: 8713938004447
Frisse mayonaise
by Machandel
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
nl bio 01
Categories
Available in
netherlands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 685.7 kcal |
| Fat | 75.4 g |
| of which saturated | 7.8 g |
| Carbohydrates | 0.6 g |
| of which sugars | 0.1 g |
| Fiber | 0.2 g |
| Proteins | 1.4 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
zonnebloemolie* (73%), azijn*, eigeel* (8%), mosterdzaad (geel)*, melkzuur, zeezout, xantaangom, agavesiroop*, guarpitmeel, witte peper*, venkel*, koriander*
Allergens
eggs
Additives
e270
e412
Related Products in Condiments
Red Mole Tecampana
C NOVA 3
Teloloapan Gro. Don Cuevas Green Mole
C NOVA 3
Jarabe sabor maple
D NOVA 4
Mayonesa con Jugo de limón
Mayorela
D NOVA 4
Costillas de cerdo con salsa BBQ
Sir Richards
D NOVA 4
Chimay
Salsa Habanera
A
Hot sauce, hot
E NOVA 4
Green Mole
C NOVA 3
Salsa para Alitas Pimienta Limón
Avilés
NOVA 4
Chipotle Mexican Seasonings, Chipotle
B NOVA 3
Miguelito
Miguelito
C NOVA 4
Dip alcachofa con parmesano
Delico
D NOVA 4