Barcode: 6111214003917
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 416.4 kcal |
| Fat | 10.1 g |
| of which saturated | 4.7 g |
| Carbohydrates | 74.7 g |
| of which sugars | 2.0 g |
| Fiber | 5.7 g |
| Proteins | 3.9 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
oignon en poudre, graisse de palme - E160 b, capsicum,
Allergens
gluten
soybeans
Additives
e160b
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Soja Crispies
KoRo
E NOVA 3 Eco-Score C
Cranberries
KoRo
C
organic almond milk
Mooala
C NOVA 4 Eco-Score B
Oatmeal Power Cup Blueberries & Cream
Kodiak
C NOVA 4 Eco-Score D
Farfalle
Primo
A
Bio Dinkel gepufft
KoRo
NOVA 1 Eco-Score C
gluten free capellini
joyal
A NOVA 1
CARAWAY RYE DELI BREAD
Russo's
C NOVA 3
cheese Ravioli
Great Value
B NOVA 4
Erdnussmus crunchy
KoRo
B NOVA 1 Eco-Score C
Toasted Muesli Classic Fruit & Nut
Carman's
A NOVA 4 Eco-Score C
Quinoa Tri-Color
Success
NOVA 1