Barcode: 8412464101506
Fritada de Tomate
by Ibsa
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
Categories
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 61.0 kcal |
| Fat | 2.8 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 5.5 g |
| of which sugars | 4.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.5 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Tomate (87% ), cebolla (6%), aceite de girasol, pimiento (2%), azúcar, almidón modificado de maíz, sal y acidulante: ácido cítrico.
Additives
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Roasted buckwheat groats organic
Kradjian Importing Co. Inc.
A
Peach Syrup
Galina
E NOVA 4
Pitted Sour Cherry
Noyan
D NOVA 3
Vegetable Pad Thai
Trader Joe's
C NOVA 4
Sliced White boule
M&S
A NOVA 4
Blarney Scone
Trader Joes
E NOVA 4
Sprouted Tofu Extra Firm
Trader Joe's
A NOVA 3
Jumbo Cinnamon Rolls (with vanilla icing)
trader-joe-s
E NOVA 4
Brown broomer slices
M&S, Marks & Spencer
A NOVA 4
Kolkas
Mid East
B
Pitted Dates
Mid East
D
Fig Preserve
Noyan
D NOVA 3