Barcode: 8480000171122
FRITADA PISTO
by HACENDADO
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
fsc
fsc mix
Categories
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 92.0 kcal |
| Fat | 4.7 g |
| of which saturated | 0.8 g |
| Carbohydrates | 10.4 g |
| of which sugars | 8.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.3 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Tomate, cebolla, calabacín, pimiento, aceite de oliva, azúcar, almidón modificado de maíz, sal, acidulante ( ácido cítrico).
Additives
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Confiture Extra Mures
La Roumanière
D NOVA 3
Confiture de Fraises
La Roumanière
D NOVA 3
Smart Granola Choco et Coco
E NOVA 3
Violettes
La Roumanière
D NOVA 4
Confiture Extra Abricots
La Roumaniere
D NOVA 3
Quetsches
La Roumanière
D NOVA 3
Confiture framboise
La Roumanière
A NOVA 3
Confiture myrtille
La Roumaniere
D NOVA 3
Confiture Extra De Poires - Framboises
D NOVA 3
Confiture extra fraises de Carpentras
La Roumanière
D NOVA 3
Confirure de coings de provence
La Roumanière
D NOVA 3
Confiture de Clémentines
La Roumanière
D NOVA 3