Barcode: 3222477002241
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 422.0 kcal |
| Fat | 12.0 g |
| of which saturated | 1.1 g |
| Carbohydrates | 69.0 g |
| of which sugars | 1.1 g |
| Fiber | 4.9 g |
| Proteins | 7.1 g |
| Salt | 1.6 g |
Ingredients
Pomme de terre déshydratée 44% - semoule de maïs 40% - huile de tournesol - farine de blé - sel. Traces d'arachides, de lait, et de crustacés.
Allergens
gluten
sulphur dioxide and sulphites
Related Products in Snacks
Smarties
E NOVA 4
Butterscotch discs
E NOVA 4
Bubble gum
E NOVA 4
Gummi sharks
E NOVA 4
Gummi worms
D NOVA 4
Root beer barrels
E NOVA 4
Red ju ju fish
E NOVA 4
Flavored drops
E NOVA 4
Cinnamon bears
E NOVA 4
Wheels
Prince, New World Pasta Company
A NOVA 3
Gummi bears
D NOVA 4
Caramel creams
E NOVA 4