Barcode: 0041130286070
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 323.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 83.9 g |
| of which sugars | 71.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, corn syrup, cornstarch, modified cornstarch, natural and artificial flavors, artificial colors (yellow 6, yellow 5, red 40, blue 1, red 3).
Additives
e102
e110
e127
e129
e133
Related Products in Snacks
Campurrianas
Cuétara
D NOVA 4 Eco-Score C
Biscoff
Lotus
E NOVA 3 Eco-Score C
Chiquilin
Artiach
D NOVA 4 Eco-Score C
Bocaditos sabor limón
Cuétara
E NOVA 4 Eco-Score D
Gourmet Wafer Mix
Florbú
E NOVA 4 Eco-Score C
Galleteca Chocolate negro
Dia
E NOVA 4 Eco-Score D
Original Snack Crackers
Essential Everyday
D NOVA 4
Dinosaurus chocoblanco
Artiach
E NOVA 4 Eco-Score D
Barquillos rellenos de cacao
Dia
E NOVA 4 Eco-Score E
Artinata original
Artiach
E NOVA 4 Eco-Score B
Petit beurre milk
Dia
E NOVA 4 Eco-Score D
Palitos
Dia
D NOVA 4 Eco-Score C