Barcode: 3270160125852
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 127.0 kcal |
| Fat | 2.9 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 22.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 2.1 g |
| Proteins | 2.3 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Pommes de terre Bintje (96%), huile de tournesol, dextrose de blé
Related Products in Chips And Fries
Pommes
Coop
B
Frites au four
M Classic
A NOVA 3
Pommes frites
M-Budget,Migros
B NOVA 1
Clásicas Corte Tradicional XL
McCain
A NOVA 4
Steakhouse Frites
Coop
A NOVA 1
Rösti fries
Bischofszell, Denny's, Migros
C NOVA 4
Pommes Allumettes
M-Classic
B NOVA 3
Zombie edition
mondelez
E NOVA 4
Denny's Country
Denny's, Migros
B NOVA 4
Fun Frites
M Classic, Migros
B NOVA 3
Pommes frites
Migros
A NOVA 3
Bio Country Fries
Coop Naturaplan,Naturaplan,Coop,Frigemo
B NOVA 1