Barcode: 3292590836818
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 133.0 kcal |
| Fat | 3.0 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 24.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 2.0 g |
| Proteins | 2.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Pomme de terre 97%, huile de tournesol 3%.
Related Products in Chips And Fries
Chunky chips
M&S
NOVA 4
Frites de style pub
Cavendish
C NOVA 4
Super Crisps
McCain
C NOVA 4
Farmfoods French Fries
Farmfoods
C NOVA 4
Straight cut french fried
McCain
B NOVA 4
Style Bistro Selects
McCain
C NOVA 4
Frites coupe régulière
Cavendish Farms
C NOVA 3
Cheddar jalapeño
Fritolay Canada
D
French Fries
Marks & Spencer
C NOVA 4
Pita Chips Simply Naked
Stacy's
D NOVA 4
Crinkle cut Fries
McCain
NOVA 4
Regular Potato Smiles
McCain
C NOVA 3