Barcode: 3596710035656
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 436.0 kcal |
| Fat | 12.0 g |
| of which saturated | 1.2 g |
| Carbohydrates | 74.0 g |
| of which sugars | 1.5 g |
| Fiber | 4.3 g |
| Proteins | 6.8 g |
| Salt | 1.6 g |
Ingredients
Pomme de terre déshydratée 46% (origine UE), semoule de maïs 46% (origine France), huile de colza, arôme naturel, sel, colorant : curcumine. Traces éventuelles d'arachides, lait, crustacés et céréales contenant du gluten.
Allergens
gluten
sulphur dioxide and sulphites
Additives
e100
Related Products in Snacks
Cinnamon applesauce
B NOVA 3
Deep, rice murukku, south indian snacks
Deep, Deep Foods Inc.
E NOVA 3
Cream roll vanilla
Deep
E NOVA 4
Organic applesauce
A NOVA 1
Organic chocolate chip bite size cookies
E NOVA 4
Organic ginger snaps
E NOVA 4
Organic california raisins
D NOVA 1
Sea salt baked pita chips
D NOVA 3
Organic cinnamon applesauce
B NOVA 1
Organic unsweetened applesauce
A NOVA 1
Cinnamon sugar baked pita chips
D NOVA 3
Organic california raisins
D NOVA 1