Barcode: 6130336002189
Fritos creamy cheese
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
halal
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 378.4 kcal |
| Fat | 12.0 g |
| of which saturated | 5.2 g |
| Carbohydrates | 59.7 g |
| of which sugars | 0.9 g |
| Fiber | 4.6 g |
| Proteins | 5.8 g |
| Salt | 1.7 g |
Ingredients
Commeal, Potato Flour, Vegetable Oil, Creamy Cheese, Identical Flavors, Cheese Powder, Acids, Salt, Spices). For Food Purposes Contains Milk and may contain traces of Gluten, Peanuts, Fish
Related Products in Snacks
Chocolate covered bacon
E NOVA 4
Almonds, matcha green tea
C NOVA 1
Natural raisins
D NOVA 4
Coconut almonds
C NOVA 1
Yogurt trail mix
D NOVA 4
Surprisingly delicious matzo
A NOVA 3
Almonds, matcha green tea
C NOVA 1
Surprisingly delicious matzo ball mix
NOVA 3
Fireball almonds
C NOVA 3
Dulces Tipicos, Jamoncillo Candy Milk Macarron Mini
Procesadora De Dulces Tipicos S.A. De C.V.
E NOVA 3
Cookies n cream almonds
D NOVA 3
Peanuts
D NOVA 4