Barcode: 3523230001786
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 257.0 kcal |
| Fat | 20.5 g |
| of which saturated | 14.1 g |
| Carbohydrates | 2.2 g |
| of which sugars | 2.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 16.0 g |
| Salt | 1.4 g |
Ingredients
Lait de vache pasteurisé, sel, ferments, coagulant.
Related Products in Dairies
Cookies & cream milk
D NOVA 4
Greek Yogurt
The Epic Seed
A NOVA 4
West Country Luxury Gooseberry Fool
Marks & Spencer
D NOVA 4
Flavored milk
D NOVA 4
Plain Nonfat Yogurt
Trader Joe's
A NOVA 1
European Style Organic Plain Yogurt
Trader Joe's
B NOVA 1
Organic 2% milkfat reduced fat milk
Trader Joe's
C NOVA 1
Lemon fruit fool
Marks & spencer
D NOVA 4
Milk
E NOVA 4
Milk
E NOVA 4
EGG NOG
E NOVA 4
Egg Nog
D NOVA 4