Barcode: 3222477004177
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 375.0 kcal |
| Fat | 31.0 g |
| of which saturated | 22.0 g |
| Carbohydrates | 2.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 21.0 g |
| Salt | 1.7 g |
Ingredients
Fromage de chèvre 98% [_lait_ pasteurisé de chèvre (origine : pays-bas) - sel - ferments lactiques (contient _lait_ ) - coagulant microbien] - amidon de pomme de terre 2%,
Allergens
milk
Related Products in Dairies
Spread lighter
dairygold
D NOVA 4
Softer Butter
Kerrygold
E NOVA 2
Kerrygold Pure Irish Butter Salted
Kerrygold
E NOVA 2
Beurre irlandais
Kerrygold
E NOVA 2
Kerrygold Vintage Cheddar (200 G)
Kerrygold
D
Roma Formaggio Da Pasta 80G
Roma
E NOVA 4
Beurre Irlandais demi sel
Kerrygold
E NOVA 2
Softer irish butter
kerrygold
E NOVA 2
Original Irischer Cheddar 200g Kerrygold Käse Cheese Herzhaft
Kerrygold
D NOVA 4
Irish Creamery Butter
Kerrygold
E NOVA 2
irish creamery butter
kerrygold
E NOVA 2
Mantequilla pura de Irlanda
Kerrygold
E NOVA 2