Barcode: 4088600573717
fruit and barley peach
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
vegan
no added sugar
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 0.8 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.2 g |
| of which sugars | 0.2 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, PEACH JUICE FROM CONCENTRATE (10%), Acids: Citric Acid, Malic Acid Barley Extract, Acidity Regulator: Sodium Citrates; Preservatives: Potassium Sorbate, Sodium Metabisulphite; Flavouring, Sweeteners: Acesulfame K, Sucralose; Stabiliser G Arabic; Colours: Carotenes, Anthocyanins; Antioxidant: Ascorbic Acid; Vegetable (Coconut Oil)
Additives
e160a
e163
e202
e223
e300
e330
e331
e950
e955
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Energy ohne Zucker
Sodastream
C NOVA 4
Concentré saveur Limonade Zéro (+50% gratuit)
Sodastream
NOVA 4
Coconut milk drink
Biowise
C NOVA 4
Sirup Schwip Schwap Zero
PepsiCo, Schwip Schwap, sodastream
C NOVA 4
Pepsi Max Lime
Pepsi, Soda Stream
C NOVA 4
Lipton green ice tea
Lipton, Sodastream
D NOVA 4
Appel-aardbei sap
Horstink
C NOVA 1
Light Mirinda
Pepsi, Sodastream
NOVA 4
Balance druif & citroen verbena
Kruidvat
NOVA 4
Sirup Schwip Schwap
Pepsi, Schwip Schwap, Sodastream
D NOVA 4
Pepsi max cherry
Sodastream, Pepsi
C NOVA 4
Lipton Zitron Sirup
Sodastream
E NOVA 4