Barcode: 8719128117485
Sirup Schwip Schwap Zero
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
germany, norway, united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.1 g |
| of which sugars | 0.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | — |
Ingredients
Wasser, Säuerungsmittel (Citronensäure), Farbstoffe (Ammonsulfit-Zuckerkulör, Beta-Carotin), Stabilisatoren (Succinatstärke, Glycerinester aus Wurzelharz), Soureregulatoren (Natriumcitrate, Kaliumcitrate), Süßungsmittel (Sucralose, Acesulfam K), Aroma, Aroma Koffein, Konservierungsstoff (Natriumbenzoat), Antioxidationsmittel (Ascorbinsäure).
Additives
e160a
e160ai
e211
e300
e330
e331
e332
e445
e950
e955
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Jus d'ananas à base de jus concentré
DLP (Distribution Leader Price), Fruits délice, Groupe Casino, Le Prix ! gagnant
C NOVA 1
Saveur Menthe
Leader Price
B NOVA 4
Jus D'orange
Leader Price
E
Volcania
Leader Price
A NOVA 1
Soda gout orange
Leader Price
C NOVA 4
Oh! Eau aromatisée saveur citron - citron vert
Leader Price
B NOVA 4
Nectar 5 agrumes
Leader Price
E NOVA 3
Boisson aux jus Kiwi - Pommes Leader Price
Leader Price
E NOVA 4
Boisson saveur pomme cassis framboise à l'eau de source
Leader Price
D NOVA 4
Eau aromatisée fruits rouges
Leader Price
NOVA 4
Thé Glacé Saveur Pêche
Leader Price
C NOVA 4
Limonade
Le prix gagnant
C NOVA 4