Fruit and Grain breakfast bars
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 378.4 kcal |
| Fat | 8.1 g |
| of which saturated | 2.7 g |
| Carbohydrates | 67.6 g |
| of which sugars | 32.4 g |
| Fiber | 8.1 g |
| Proteins | 8.1 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
Crust: whole grain oats, enriched wheat flour [wheat flour, niacin, reduced iron, thiamin mononitrate (vitamin b1), riboflavin (vitamin b2), folic acid], canola oil, soluble corn fiber, whole wheat flour, sugar, nonfat dry milk, dextrose, fructose, calcium carbonate, wheat bran, salt, cellulose, natural and artificial flavor, monoglycerides, soy lecithin, leavening (baking soda), wheat gluten, carrageenan, guar gum, niacinamide, vitamin a palmitate, zinc oxide, reduced iron, vitamin b6 (pyridoxine hydrochloride), vitamin b1 (thiamin mononitrate), vitamin b2 (riboflavin), almond flour, whey permeate, filling: invert sugar syrup, corn syrup, strawberry puree concentrate, glycerine, sugar, modified corn starch, sodium alginate, dicalcium phosphate, methyl cellulose gum, natural and artificial flavor, caramel color, citric acid, malic acid, fruit and vegetable extract (for color).
Allergens
Additives
Related Products in Snacks
Regaliz con pica pica
GOURMET
Cookies
Belsi
Madeleine
Gourmet
Chocolate
Gourmet
Grefusitos de maíz
Grefusa
Turrón blando de almendras
Gourmet
Dulce de membrillo
Gourmet
chocolate con leche y avellanas
Gourmet
Tejas de coco
Belsi
Polvorones
Belsi
Turrón duro de almendras
Gourmet
Turrón Artesano calidad suprema
Gourmet