Barcode: 0041512161650
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 464.3 kcal |
| Fat | 28.6 g |
| of which saturated | 1.8 g |
| Carbohydrates | 50.0 g |
| of which sugars | 32.1 g |
| Fiber | 7.1 g |
| Proteins | 10.7 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Cranberries (cranberries, sugar, sunflower oil), almonds, apricots (apricots, sulfur dioxide), oil roasted cashews (cashews, non-gmo canola oil, sea salt), red tart cherries (red tart cherries, sugar, sunflower oil), hazelnuts, walnuts, dry roasted pistachio nuts.
Allergens
nuts
Additives
e220
Related Products in Snacks
Lettre E en chocolat
Hema
E NOVA 4
Lolly Pop
E NOVA 4
Chocolat au Lait Noisette 10%
Hema
E NOVA 4
Chocolat aux noisettes Hema
Hema
E NOVA 4
Cœur en Chocolat au Lait + Cœur praliné
E NOVA 4
Chocolat au lait de noisettes
Hema
E NOVA 4
Lettre en chocolat
Hema
E NOVA 4
Pour noir dark d'arbitrer negro
Hema
E NOVA 4
Lettre chocolat au lait aux noisettes
Hema
E NOVA 4
Sucette au chocolat
Little Extra
E NOVA 4
Chocolat au lait noisettes
Hema
E NOVA 4
Chocolat lait noisette
HEMA
E NOVA 4