Barcode: 2010086699997
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 549.0 kcal |
| Fat | 33.6 g |
| of which saturated | 16.9 g |
| Carbohydrates | 53.0 g |
| of which sugars | 50.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.7 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Sucre, pâte de cacao, beurre de cacao, POUDRE DE LAIT ENTIER, NOISETTE, émulsifiant LECITHINE DE SOJA, arôme naturel de vanille. Peut contenir: autres FRUITS À COQUE, GLUTEN, BLÉ.
Additives
e322
e322i
Related Products in Snacks
quinoa chips
Eat Real
D NOVA 4
Lentil Crisps
Eat Real
C NOVA 4
Lentil Chips Creamy Dill
Eat Real
D NOVA 4
Halo
Nutini
Chilli Lemon Lentil Chips
Eat Real
E NOVA 4
Hummus Chips
Real eat
D NOVA 4
Lentil Chips
Eat Real
A NOVA 3
Hummus Chips
C NOVA 4
Salted Lentil Chips
Eat Real
D NOVA 3
hummus chips
Eat Real
C NOVA 4
Hummus Chip sea salt and blasamic vinegar
Eat Real
C NOVA 4
Mini cookies choc chip
Nutini
NOVA 4