Barcode: 0070038647782
Fruit and vegetable fruit flavored snacks
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 353.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 83.8 g |
| of which sugars | 57.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Fruit and vegetable juices from concentrate (apple, pear, carrot), corn syrup, sugar, modified corn starch, pectin, dextrose, ascorbic acid (vitamin c), malic acid, natural flavors, citric acid, sodium citrate, organic fruit and vegetable juice (color), carnauba wax, fruit and vegetable juice (color), fructan, beta-carotene (color).
Additives
e160a
e160ai
e296
e330
e331
e440
e903
Related Products in Snacks
Ptasie Mleczko Waniliowe w Czekoladzie Deserowej
E.Wedel
E NOVA 4
GENOA SALAME
HILLSHIRE SNACKING
E NOVA 4
Die Gute Bio Schokolade
Plant-for-the-Planet
E NOVA 3 Eco-Score B
Balisto yoberry
Balisto
E NOVA 4 Eco-Score B
BBQ Chips
Legendary
E NOVA 4
Salam Sibiu
Agricola
D Eco-Score C
Milk Chocolate Biscuits
Cadbury Dairy Milk fingers
E NOVA 4 Eco-Score E
Dinkel Mini brezeln
DmBio
E NOVA 3
Soft & Chewy
Kirkland signature
D NOVA 4
Herbatniki o smaku maślanym
Bahlsen,Krakuski
E NOVA 4 Eco-Score D
Clubs Cracker
Lorenz
D NOVA 3 Eco-Score A
Chickpea Snacks Habanero Flavored
Biena
D NOVA 3