Barcode: 8414609031341
Fruit antiox
by glas nature
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
no added sugar
no additives
no soy
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 76.0 kcal |
| Fat | 1.4 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 30.0 g |
| of which sugars | 28.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.8 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
zumos de fruta a base de concentrado (37%) (manzana, cereza y saúco), (pures de fruta y verdura)(33%) (fresa, frambuesa y remolacha) y extractos de fruta (30%) (manzana y caqui).
Related Products in Desserts
Profiteroles
D NOVA 4
Tapioca Pudding
Soyummi
B NOVA 4
Arroz con leche
C NOVA 3
Cleanse pops
Innocent Foods Inc., Innocent
C NOVA 4
Chocolate Truffle Individual Cups, Chocolate
Solo italia
D NOVA 4
Green Detox Pops
Eatpops
C NOVA 4
Tiramisu
D NOVA 4
Glow Pops
Eatpops
B NOVA 4
Soyummi, dark chocolate pudding
Soyummi
B NOVA 4
Chocolate truffle
D NOVA 4
Banana, peanut butter, vanilla, agave, & sea salt eatpops
Innocent Foods Inc., Innocent
C NOVA 3
Rice Pudding
Soyummi
A NOVA 4