Barcode: 0041220741786
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 78.9 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 21.1 g |
| of which sugars | 18.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | — |
Ingredients
MANGOES (PIECES, PUREE), WATER, SUGAR, PINEAPPLE SYRUP, CONTAINS 1% OR LESS OF: MANGO JUICE CONCENTRATE, LEMON JUICE CONCENTRATE, PASSIONFRUIT JUICE CONCENTRATE, NATURAL FLAVORS, CITRIC ACID, CORN STARCH, CAROB BEAN GUM, TARA GUM, PECTIN, BETA CAROTENE FOR COLOR, TURMERIC EXTRACT (COLOR), ANNATTO EXTRACT (COLOR), ASCORBIC ACID (VITAMIN C)
Additives
e100
e330
e410
e417
e440
Related Products in Desserts
Landliebe Vollmilch Pudding Milch
Landliebe
C NOVA 4
Lecker-Schmecker-Pudding - Schoko & Milch
Landliebe
C NOVA 4
Vollmilch-Pudding Schoko
Landliebe
C NOVA 4
Vollmilch Pudding
Landliebe
C NOVA 4
Milch pudding
Puddis
C NOVA 4
Sahne Pudding Schokolade
LANDLIEBE
C NOVA 4
Landliebe Milchreis
Landliebe
C NOVA 4
Vollmilch Pudding Dunkle Schoko & Schoko
Landliebe
C NOVA 4
Landliebe Sahne Pudding Dunkle Schokolade
Landliebe
C NOVA 4
Milchreis
Landliebe
C NOVA 4
Vollmilch Pudding Kaffee
Landliebe
C NOVA 4
Sahnepudding mit Schokoladensoße
Landliebe
C NOVA 4