Barcode: 6210071900299
Fruit Chew Center Filled
by Diva,Zahi
Processing
NOVA 4
Labels
green dot
Categories
Available in
syria
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 386.0 kcal |
| Fat | 4.4 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 88.4 g |
| of which sugars | 50.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.9 g |
| Salt | — |
Ingredients
sugar, glucose, vegetable fat, natural flavors, artificial flavors, citric acid, Beef Gelatin, pectin, Colors (E102, E110, E122, E133).
Additives
e102
e110
e122
e133
e330
e428
e440
Related Products in Snacks
Light Butter Flavored Microwave Popcorn
Great Value
A NOVA 4
No Sugar Added Oatmeal Raisin Cookies
Freshness Guaranteed
D NOVA 4
Original Pretzel Flats
Great Value
C NOVA 3
No Sugar Added Chocolate Flavored Chip Cookies
Freshness Guaranteed
C NOVA 4
Coleslaw
C NOVA 4
Cheesecake
Freshness Guaranteed
E
Great Value Extra Butter Popcorn
Great Value
E NOVA 4
Black & White Dizzle Popcorn
Great Value
E NOVA 4
Frosted Strawberry Toaster Pastries
Great Value
E NOVA 4
Frosted Brown Sugar Cinnamon Toaster Pastries
Great Value
E NOVA 4
Frosted strawberry toaster pastries
Great value
NOVA 4
Mini Oatmeal Iced Cookies
Great Value
E NOVA 4