Barcode: 04097002
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 409.0 kcal |
| Fat | 7.7 g |
| of which saturated | 7.7 g |
| Carbohydrates | 81.8 g |
| of which sugars | 57.9 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Corn syrup, sugar, hydrogenated palm kernel oil and/or palm oil, apple juice from concentrate, less than 2% - citric acid, dextrin, gelatin, food starch-modified, artificial and natural flavors, ascorbic acid (vitamin c), coloring (red 40, blue 1).
Additives
e129
e133
e1400
e330
e428
Related Products in Snacks
Pumpkin cake roll
E NOVA 4
Ginger snaps cookies, ginger
E NOVA 4
Classic salty-sweet perfection peanut brittle
E NOVA 3
Seasonal cheesecake platter
E NOVA 4
Cheese balls, cheese
E NOVA 4
Frosted sugar cookies, frosted sugar
E NOVA 4
Halloween gummies candy
D NOVA 4
Select party mix with corn chips fried cheese curls
Signature Select
E NOVA 4
Gingerbread house kit
E NOVA 4
Pink dreamland gingerbread house kit
E NOVA 4
Frosted sugar cookies, frosted
E NOVA 4
Pre-built gingerbread house kit
E NOVA 4