Barcode: 0007078413019
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 41.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 9.0 g |
| of which sugars | 7.4 g |
| Fiber | 1.6 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Diced peaches, water, diced pears, grapes, pineapple sectors, halved cherries artificially colored red with carmine, sucralose.
Additives
e955
Recipes with Similar Ingredients
Atkins Diet Creamy Cheesecake
7 ingredients
Strawberry Pie
4 ingredients
Low Crab Brownies
11 ingredients
Frozen Fruit Salad
6 ingredients
Cheese Cake -Diet
5 ingredients
Spinach Salad
5 ingredients
Crunchy Cinnamon Pecans(Low Carb)
5 ingredients
Banana Raspberry Smoothie
4 ingredients
Apple Cake(Diabetic)
9 ingredients
Low Carb Strawberry Ice Cream
3 ingredients
Diabetic Blueberry Muffins
10 ingredients
Apple Pie(Sugar-Free)
7 ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
PASTA 'n' SAUCE Cheese, Leek & Ham flavour
Batchelors
C NOVA 4
Corn Flour
Brown & Polson
C NOVA 2
BBQ super noodles
Batchelors
NOVA 4
Pineapple Jelly
Hartley’s
B NOVA 4
Oxo Reduced Salt Vegetable Stock Cubes
Oxo
NOVA 4
Custom - Strawberry Jam
Hartley's
D NOVA 4
Smooth Strawberry Jam
Hartley's
D NOVA 4
Semolina
Ambrosia
B NOVA 4
Super Noodles Bacon Flavour
batchelors
NOVA 4
Raspberry flavour jelly
Hartley's
C NOVA 4
Cupa Soup
Gourmet
B NOVA 4
Lemon & Lime Flavour Jelly Sugar Free Twin Pack
Hartley's
A NOVA 1