Barcode: 3415581520712
Fruit collection Mini Cups
by Häagen-Dazs
Labels
vegetarian
no gluten
no artificial flavors
green dot
no colorings
triman
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 224.0 kcal |
| Fat | 13.6 g |
| of which saturated | 9.0 g |
| Carbohydrates | 21.6 g |
| of which sugars | 20.8 g |
| Fiber | 0.8 g |
| Proteins | 3.6 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Crème fraîche (29%), lait concentré écrémé, sucre, purée de mangues (12,2%), eau, purée de framboises (5%), jaune d'oeuf, purée de mures, jus d'orange concentré, jus de citron concentré, gélifiant (pectines), arômes naturels.
Allergens
eggs
milk
Additives
e440
Related Products in Snacks
Milk Chocolate Biscuits
Cadbury Dairy Milk fingers
E NOVA 4 Eco-Score E
Balisto yoberry
Balisto
E NOVA 4 Eco-Score B
Herbatniki o smaku maślanym
Bahlsen,Krakuski
E NOVA 4 Eco-Score D
Die Gute Bio Schokolade
Plant-for-the-Planet
E NOVA 3 Eco-Score B
GENOA SALAME
HILLSHIRE SNACKING
E NOVA 4
Ptasie Mleczko Waniliowe w Czekoladzie Deserowej
E.Wedel
E NOVA 4
Clubs Cracker
Lorenz
D NOVA 3 Eco-Score A
Salam Sibiu
Agricola
D Eco-Score C
Chickpea Snacks Habanero Flavored
Biena
D NOVA 3
Dinkel Mini brezeln
DmBio
E NOVA 3
Soft & Chewy
Kirkland signature
D NOVA 4
BBQ Chips
Legendary
E NOVA 4