Barcode: 5050974505358
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 358.0 kcal |
| Fat | 5.4 g |
| of which saturated | 0.7 g |
| Carbohydrates | 61.8 g |
| of which sugars | 19.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 8.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Wholegrain Rye Flour, Currants (19%), Sunflower & Pumpkin Seeds (9%), Sugar, Wholegrain Wheat Flour (7%), Wholegrain Kibbled Rye, Wholegrain Oat Flakes (4%), Honey, Made with 58g of Wholegrain Rye Flour per 100g of product
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Somail fruits
Somail fruits
E NOVA 3
Boulgour aux 11 Légumes
Moi en Mieux
C NOVA 3
Couscous aux 5 Légumes
Moi En Mieux
C NOVA 3
Dessert au Quinoa Abricot Prune
Cookedbydorothée
NOVA 3
Coucous Aux Legumes
Cookedbydorothée
C NOVA 3
Quinoa aux légumes verts
Moi en mieux
B
Jus de raisins 100% fruits
Somail
E NOVA 1
Spaghetti Tomate
Cookedbydorothee
B NOVA 3
Quinoa vert
Cookedby
A NOVA 3
Olives noires entières bio aux herbes de provence
biorgane
E NOVA 3
Piment d'Espelette AOP
bipertegia
NOVA 1
Olives noires entières bio au piment
Biorgane
E